Cumartesi, Ekim 1Gebze Enzyme Recognition Center
Shadow

PhD Adayları

Berin YILMAZER

Berin, Moleküler Biyoloji ve Genetik dalında lisans diplomasını 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’nden aldı. 2015 sonbaharında, Londra’da bulunan Imperial College’nde Mustafa Djamgoz gözetiminde mesane kanserinde iyon kanalları üzerinde çalıştı. 2018 Eylül ayında yüksek lisansını tamamladı. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde doktora eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi’nde sürdürmektedir ve şu anda Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında rekombinant enzim üretimi konusu üzerine çalışmaktadır.

 

Ğarip DEMİR

Ğarip, Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında lisans eğitimini (2016) ve yüksek lisans eğitimini (2018) tamamladı. Yüksek lisans çalışmaları ppk’nin gen delesyonu ile Streptomyces coelicolor’da antibiyotik üretimini arttırmak üzerineydi. Şimdi Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında doktora eğitimi alıyor.

 

 

 

 

Kübra LAÇİN

Kübra lisans (2017) ve yüksek lisans (2021) derecesini Marmara Üniversitesi, Biyomühendislik Bölümü’nde aldı. Lisans tezi için Prof. Dr. Dilek KAZAN’ın danışmanlığında bir biyoproses tasarımının hesaplamalı olarak değerlendirilmesi ve optimizasyonu üzerine çalıştı. Yüksek lisans sırasında, bir tür monoklonal antikorun yerel üretimi ve geliştirilmesi üzerine bir projede yer aldı. Yüksek lisans tezinde ise Prof. Dr. Ahmet Alp SAYAR ve Dr. Selçen DURMAZ ŞAM yönetiminde gümüş nanopartiküllerinin yeşil sentezi, optimizasyonu ve karakterizasyonu üzerine çalıştı. Şu anda Gebze Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü’nde doktora öğrencisidir.

 

Uğur PALA
Uğur PALA

Uğur, Kimya dalında lisans derecesini 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldı. 2013 yılında Brno Teknik Üniversitesi’nde erasmus öğrencisi olarak Çek Cumhuriyeti’nde bulundu. Üniversitede Biyokimya ile ilgilendi ve lisans tezinde enzim immobilizasyonu konusu hakkında çalıştı. Şimdi Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında doktora eğitimi alıyor.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux