Cuma, Temmuz 30Gebze Enzyme Recognition Center
Shadow

MSc Öğrencileri

Hakan ONUR
Muazzez Çağla BİLGİCİ

Hakan, lisans diplomasını Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden 2018 yılında almıştır.  2017 yılında, Fungilerin moleküler olarak tanımlanması projesinde Muğla Sıtkı KOÇMAN Üniversitesi’nde Bekir ÇÖL danışmanlığında çalıştı. Eylül 2018 yılında, Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisi oldu.  İngilizce hazırlık okuduktan sonra Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında çalışmaya başladı.

 

 

Ferhat Öcal

Ferhat ÖCAL, lisans eğitimi sırasında hem kimya hem de moleküler biyoloji alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirmek için 4 yıl boyunca araştırma laboratuvarlarında aktif olarak çalıştı. Bu süre boyunca araştırma laboratuvarlarında bakteri ve maya genetiği, klonlama prosedürleri ve mikroorganizma analizi üzerinde çalıştı. Ayrıca İzmir Teknoloji Enstitüsü’nde  Moleküler Biyoloji Bölümü’nde yaptığı stajda maya genetiği, doksorubisine dirençli gen klonlama işlemleri üzerinde çalıştı. İnonü Üniversitesi Araştırma Merkezi’nin genetik laboratuvarında ikinci stajını yaptı, bu süre boyunca vitreoscilla hemoglobini promoter olarak kullanarak kondroitin sülfat sentez genlerinin bakterilere klonlanması üzerine çalıştı.

Buse Çaloğlu

Buse Çaloğlu, Marmara Üniversitesi Biyomühendislik lisans programından 2019 yılında mezun oldu. 2018-2019 eğitim döneminde Özofagus Skuamöz Hücreli Karsinomun tanısal ve prognostik biyobelirteçlerinin değerlendirilmesi üzerine çalıştı. 2017 yılında Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda ve 2018 yılında Farma-Tek’te staj yaptı. Mezuniyetinin ardından 1 yıl boyunca VSY Biyoteknoloji’de Kalite Güvence Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. Şu anda Endüstriyel Biyoteknoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve Dr. Barış BİNAY danışmanlığında Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında çalışmaktadır. Ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Hatice Betül Kuzudişli

Hatice Betül KUZUDİŞLİ, Marmara Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü lisans programından 2020 yılında mezun olmuştur. İlk stajını 2018 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik bölümünde biyoinformatik ve sistem biyolojisi alanında yapmıştır. İkinci stajını ise 2020 yılında kimya alanında, 1K Kimya A.Ş de Kalite Kontrol Departmanı’nda yaptı. Lisans bitirme tezinin başlığı “Production of Polyhydroxylbutrate from Newly Isolated Extremophile: Bioprocess Design and Economical Analysis” idi ve tez konusu biyobozunur polimerlerin biyoproses tasarımı hakkındaydı. Şu anda, Gebze Teknik Üniversitesi Biyoteknik Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam ediyor ve Gebze Enzim Tanıma Merkezi laboratuvarında Dr. Barış Binay danışmanlığında ile çalışıyor.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux