Cumartesi, Ekim 1Gebze Enzyme Recognition Center
Shadow

GERC 3. EBAT Kongresine katılım gerçekleştirdi

Kimyagerler Derneği tarafından organize edilen 3. Eurasıa Biochemical Approaches & Technologies (EBAT) kongresi, Atatürk Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi iş birliği ile 04-07 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

3. EBAT kongresine yurtiçinden 53, yurtdışından ise 14 üniversiteden 240 katılımcı 180 bildiri ile katılım sağlarken kongrenin organizasyon ekibinde de yer alan GETM kurucumuz Sayın Doç. Dr. Barış Binay “Pichia Pastoris Expression Systems for Producing Biocatalyst: Case Studies” konu başlıklı konuşması ile kongreye katılım sağlamıştır. Sunumunda Pichia pastoris ifade sistemlerinin rekombinant protein üretimindeki avantajlarını belirtirken endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılan enzimler arasındaki lakkaz, pektinaz ve format dehidrogenaz enzimlerinin Pichia pastoris ifade sistemlerindeki üretimi hakkındaki çalışmaları ve etkilerini paylaştı.

Yüksek lisans öğrencimiz Buse Çaloğlu “Production of High Value-added Proteins with Enzyme Engineering Techniques and Bioprocess Development” konu başlıklı sunumunu gerçekleştirmiş aynı zamanda kongre sunuculuğunu üstlenmiştir.

Yüksek lisans öğrencimiz Hakan Onur ise “Expression and Biochemical Characterization of Hypsibius dujardini Epoxide Hydrolase (HdEH) Enzyme in Pichia pastoris” konu başlıklı tez çalışması hakkında bir sunum yapmıştır.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux