Cumartesi, Ekim 1Gebze Enzyme Recognition Center
Shadow

Ayrılanlar

Ahmet TÜLEK

Ahmet, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden lisans derecesiyle mezun oldu. 2010 yılında Ankara Üniversitesi’nden Moleküler Biyoloji alanında ve 2014 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsün’den yüksek lisans eğitimlerini aldı.  Gebze Teknik Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde doktora eğitimine 2016 yılında başladı. 2013 yılından beri Adli Ceza Laboratuvarı’nda araştırmacı olarak çalışmaktadır. Çalışma konuları enzimoloji, homolog ve heterolog protein üretimi, biyotransformasyon ve maya fermentasyonu, parmak izi teknolojileri adlı bilim dallarıdır.

Aşkın Sevinç ASLAN

Aşkın, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı ve bitirme tezini Barış Binay ile tamamladı. Daha sonrasında doktora programına başlayarak akademik kariyerine Almanya’da araştırmacı araştırmacı olarak devam etti. Halen AB destekli bir projede araştırmacı olarak çalışıyor.

 

Bedri Burak DURAKSOY

Bedri, Uluslararası Brüksel Üniversitesi’nde Biyoloji alanında IB derecesini tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Murray State Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında lisans eğitimine devam etti. 3. sınıfını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve İstanbul AREL Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. Bedri, Düzen Laboratuvarları’nda sitogenetik alanında Sperm FISH tekniklerine odaklanarak stajını tamamladı. Askerliğini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji Bölümü’nde başladı. Bu süre zarfında danışmanı Barış Binay Gebze Teknik Üniversitesi’ne atandı. Bedri, YTÜ’de bir sömestr sonra kredilerini GTU’ya aktardı ve yüksek lisans programı alanını Biyokimya olarak değiştirdi. Bedri, Gebze Teknik Üniversitesi Kimya bölümünden yüksek lisans derecesinde mezun oldu.

 

Ece ÖZDEMİR BABAVATAN

Ece, 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü lisans programından mezun olmuştur. 2015 yılında, “Investigation of Antioxidant and DNA Binding Effects of Traditional Probiotic Fermented Foods” başlıklı tezi ile aynı üniversitede Kimya/Biyokimya alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde aynı alanda endüstriyel uygulamalar için endüstriyel biyokatalizörlerin immobilizasyonu ve karakterizasyonu ile ilgili doktora tezi üzerine çalışmaktadır. Şu anda, Avrupa Meslek Yüksek Okulunda görev yapmaktadır.

 

Elif GÜNAY

Elif, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun oldu. Lisans tezinde biyoremediatasyon alanında Prof. Dr. Sabriye Perçin Özkorucuklu’nun danışmanlığında çalıştı. Onko-Koçsel İlaç Mikrobiyoloji Bölümü’nde staj yaptı. 2018 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik yüksek lisansına başladı. 2019 yılında Doç. Dr. Barış Binay danışmanlığında GETM laboratuvarında çalıştı. İlgi alanları mikrobiyoloji, enzim mühendisliği, rekombinant enzim üretimi, endüstriyel biyoteknoloji ve gıda mikrobiyolojisidir. 

 

 

Erhan AR

Erhan, Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans öğrencisidir. Gebze Teknik Üniversitesi’nde OBEDIA laboratuvarında ve Santa Farma’da mikrobiyoloji laboratuvarında stajyer olarak çalıştı. Barış Binay danışmanlığında GETMlab’da çalıştı. Lisans bitirme projesi bakteriyel ifade sistemleri hakkındadır. 

 

 

 

Ersin KARATAŞ

Ersin, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Biyoloji bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2015 yılında Ege Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. 2016 yılında Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde doktora eğitimine başlamıştır. Doktora eğitimine başlamadan önce Bezmialem Vakıf Üniversitesinde 3 yıl Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Polonya’da bulunan Lodz Tıp Üniversitesi’nde Dr. Anna SELMI danışmanlığında araştırmacı olarak çalıştı . Çalışma konuları Enzimoloji, Homolog ve heterolog protein üretimi, Monoklonal antikor üretimi, Biyotransformasyon ve Maya fermantasyonudur.

 

Fatma ŞEN

Fatma, lisans eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı 2018 yılında Dr. Ali Osman Adıgüzel danışmanlığında Ondokuzmayıs Üniversitesi’nde mikrobiyoloji alanında stajyer olarak çalıştıktan sonra İstanbul Üniversitesi DEATE’de tıbbi mikrobiyoloji laboratuvarında immünoloji alanında Doc. Dr. Umut Küçükkaya ile bir ay boyunca çalıştı. Lisans bitirme projesi için GETM laboratuvarında Doç.Dr Barış BİNAY danışmanlığında çalıştı.

 

Huri BULUT

Huri, Uludağ Üniversitesi Biyoloji Bölümü lisans mezunu. Daha sonra eğitimine İstanbul Tıp Fakültesi yüksek lisans programında klinik mikrobiyoloji alanında devam etti. Doktara eğitimine Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde tıbbi biyokimya alanında devam etmiştir. 2015 yılından beri aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Enzime dayalı tezini yazarken araştırma konusu olarak Formate dehidrogenaz karakterizasyonuna odaklanmıştır.

 

İlke SELÇUK

İlke, yaz stajını İstanbul Teknik Üniversitesi Nörodejenerasyon laboratuvarında tamamladıktan sonra, 2017 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden lisans derecesini aldı. Mezun olduktan sonra Tallinn Teknoloji Üniversitesi Neuro Lab’da dört ay Erasmus stajyeri olarak çalıştı. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında GETM laboratuvarında çalıştı.

 

 

Kübra KOÇDEMİR

Kübra, lisans eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde tamamladı. 2018 yılında GERC Lab ve Gebze Teknik Üniversitesi MAR’da mikrobiyoloji alanında stajyer olarak çalıştıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Doku Tipleme Laboratuvarı’nda immünoloji alanında ve Greifswald Üniversitesi Biyoteknoloji ve Enzim Kataliz grubunda görev yaptı. 2019 yılında Erasmus Staj programı sayesinde protein evrimi ve enzimoloji alanında tecrübe kazanmıştır. Lisans mezuniyet projesi için Dr. Barış Binay danışmanlığında GETM laboratuvarında çalıştı.

 

M. Selim YILMAZ

Selim, Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Moleküler Metabolizma ve Farmakogenetik Laboratuvarlarında stajyer olarak çalıştı. Daha sonra Gama CRO’da klinik araştırma asistanı olarak çalıştı. Bitirme projesi bakteriyel ifade sistemleri hakkındadır, GETM laboratuvarında Dr. Barış BİNAY danışmanlığında çalışmıştır.

 

 

Meltem ÇORBACIOĞLU

Meltem, kimya dalında lisans derecesini 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aldı. 2013 yılında Brno Teknik Üniversitesi’nde erasmus öğrencisiydi. Lisans tezi enzim immobilizasyonu hakkındaydı. Gebze Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı, danışmanı Barış BİNAY idi. Yüksek lisans tezi başlığı “Improving of The Activity of NAD+ Dependent Candida methylica Formate Dehydrogenase”dir. Halen İLKO İlaç’ta Uzman olarak çalışmaktadır.

 

Mohammed SHEHATA

Mohamed, kimya alanında lisans derecesini 2013 yılında Mısır Benha Üniversitesi’nden aldı. Lisans derecesinin ardından, yüksek lisans eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi’nde almak için Türkiye’ye taşındı. “Immobilization of an alcohol dehydrogenase from Bacillus thuringiensis serovar israelnesis on Eupergit C 250 L” başlıklı yüksek lisans tezini Prof. Dr. Aziz Tanriseven danışmanlığında tamamladı. Halen Acıbadem Üniversitesi’nde doktora öğrencisidir ve Prof. Dr. Uğur SEZERMAN ile çalışmaktadır.

 

 

Muazzez Çağla BİLGİCİ

Muazzez Çağla Bilgici, Kastamonu Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik lisans programından mezun oldu. 2015 yılında Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Genetik Anabilim Dalı’nda ve Anadolu Hastanesi Biyokimya Laboratuvarı’nda ve Haydarpaşa Eğitim ve 2016 yılında Araştırma Hastanesi’nde Mikrobiyoloji ve Genetik Laboratuvarı’nda stajyer olarak çalıştı. 2017 yılında Erasmus Yaz stajı programı ile Almanya’ya Biyomalzeme Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’ne gitti. Bitirme tezi sığırlarda genetik bozukluklar ve kalıtsal hastalıklarla ilgiliydi. Yüksek lisans eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi’nde Biyoteknoloji Enstitüsü’nde tamamladı ve bu süre boyunca GETM laboratuvarında Dr. Barış Binay ile birlikte çalıştı.

 

Mustafa BAYRAM

Mustafa Bayram 2018 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden lisans derecesiyle mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası GETM laboratuvar grubuna katılarak Dr. Barış BİNAY danışmanlığında çalışmalarına devam etti. Gebze Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü yüksek lisans mezunudur ve birincil olarak enzimoloji ve rekombinant enzimlerin üretimi ile ilgilenmektedir.

 

 

 

Nilay ALTAŞ

Nilay, 2004 yılında Kimya Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2008 yılında biyokimya üzerine olan yüksek lisansını ve 2013 yılında da aynı programda doktorasını tamamladı. 2005 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Enzimoloji, antioksidanlar ve biyotransformasyon ile ilgili disiplinlerde araştırmalarına devam etmektedir. Şu anda Yunanistan’da doktora sonrası eğitimine devam etmektedir.

 

Saadet ALPDAĞTAŞ

Saadet, Marmara Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği programında lisans derecesini aldı. 2009 yılından beri Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor, yüksek lisans derecesini de aynı üniversitede Protozooloji alanında aldı. Yüksek lisans tezi sırasında ökaryotik mikroorganizmaların moleküler biyolojisi üzerine Massachusetts/ABD’deki Smith College’da Prof. Halen danışmanlığında çalıştı.Doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik bölümünde, Gebze Teknik Üniversitesi GETM Laboratuvarı’nda Barış Binay ortaklığında “NADP+ dependent Formate dehydrogenase enzymes” başlıklı teziyle doktorasını tamamlamıştır. 

Ünzile Güven GÜLHAN

Ünzile, 2011 yılında Moleküler Biyoloji dalında lisans derecesini ve 2012 yılında Genetik ve Biyomühendislik dalında yüksek lisans derecesini almıştır. 2015 yılında yüksek lisans derecesini “Isolation, Partial Purification and Characterization of Xylanase, Protease, Lipase, Laccase and Alpha-amylase Produced by Soil Bacteria” başlıklı teziyle almıştır. Yüksek lisans çalışmaları sırasında bir biyoteknoloji firmasında Ar-Ge araştırmacısı olarak çalıştı. Daha sonra 2015 yılında Gebze Teknik Üniversitesinde Biyokimya doktorasına başladı ve kanser tedavisinde kullanılabilecek ön ilaç aktive edici enzimler üzerine çalışmalarına başladı.

 

Zeynep Efsun DUMAN

Zeynep Efsun Duman, Biyomühendislik Bölümü mezunları arasında en yüksek ikinci kümülatif ortalamayı elde ederek Marmara Üniversitesi Biyomühendislik dalında lisans derecesini aldı. 2015 yılında Aziz Sancar Deneysel Tıp Enstitüsü İmmünoloji Anabilim Dalı’nda stajyer olarak çalıştı ve 2016 yılında Erasmus Yaz Stajı programı ile İspanya Polimer Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’ne gitti. Lisans yıllarında biyoprosesler ve biyoreaksiyon mühendisliği ile ilgilendi. Bitirme tezi, gıda endüstrisinden gelen atıklardan yararlanılarak bakteriyel selüloz üretimi hakkında idi. Mezuniyetinin ardından Bonn Üniversitesi Biyokimya Yüksek Lisans programına başladı. Gebze Teknik Üniversitesi’nde biyoteknoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında GETM laboratuvarında Dr. Barış Binay ile birlikte çalıştı.

Mehmet Mervan ÇAKAR

Mervan, Arel Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Endüstriyel Biyoteknoloji ve Sistem Biyolojisi Araştırma Laboratuvarı’nda stajyer olarak çalıştı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitiminin iki dönemini tamamladıktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Manchester Üniversitesi’nde Turner Laboratuvarında 3 ay araştırma görevlisi olarak çalıştı. Kimya üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Ferhat ÖCAL

Ferhat ÖCAL, lisans eğitimi sırasında hem kimya hem de moleküler biyoloji alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirmek için 4 yıl boyunca araştırma laboratuvarlarında aktif olarak çalıştı. Bu süre boyunca araştırma laboratuvarlarında bakteri ve maya genetiği, klonlama prosedürleri ve mikroorganizma analizi üzerinde çalıştı. Ayrıca İzmir Teknoloji Enstitüsü’nde  Moleküler Biyoloji Bölümü’nde yaptığı stajda maya genetiği, doksorubisine dirençli gen klonlama işlemleri üzerinde çalıştı. İnonü Üniversitesi Araştırma Merkezi’nin genetik laboratuvarında ikinci stajını yaptı, bu süre boyunca vitreoscilla hemoglobini promoter olarak kullanarak kondroitin sülfat sentez genlerinin bakterilere klonlanması üzerine çalıştı.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux